logo aplikacji

Katalog zasobów

Sortowanie sort

Organizacje filter_list

Kategorie filter_list

Zasoby

Znaleziono: 5
  • Projekt Audytu krajobrazowego województwa dolnośląskiego do konsultacji społecznych, które trwają od 19 marca do 1 maja 2025.

    Projekt Audytu krajobrazowego województwa dolnośląskiego do konsultacji społecznych, które trwają od 19 marca do 1 maja 2025. AUDYT KRAJOBRAZOWY jest dokumentem wspierającym prowadzenie polityki krajobrazowej w województwie. Ma służyć zapewnieniu ochrony i kształtowaniu krajobrazu w procesie planowania przestrzennego. Dokument sporządza samorząd województwa na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z metodyką określoną w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 stycznia 2019 r. w sprawie sporządzania audytów krajobrazowych. W audycie krajobrazowym identyfikuje się krajobrazy występujące na obszarze województwa, określa ich cechy charakterystyczne oraz dokonuje oceny ich wartości. Dla krajobrazów najcenniejszych (tzw. priorytetowych) oraz obszarów objętych ochroną prawną formułuje się rekomendacje i wnioski dotyczące kształtowania i ochrony krajobrazów - ich wartości przyrodniczych, kulturowych, historycznych, estetyczno-widokowych, a także architektonicznych oraz urbanistycznych i ruralistycznych. Zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 jakiekolwiek przetwarzanie, w tym kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć i filmów wykorzystanych w Audycie Krajobrazowym Województwa Dolnośląskiego, do których autorskie prawa majątkowe przysługują Dolnośląskiemu Biuru Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu, Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych, Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu, Parkowi Narodowemu Gór Stołowych oraz Instytutowi Rozwoju Terytorialnego - w jakimkolwiek celu, w całości lub w części, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz skutkuje odpowiedzialnością przewidzianą przepisami prawa.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Dofinansowanie do sprzętu ppoż. i samochodów ratowniczo – gaśniczych dla gmin w latach 2008-2024

    Map przedstawia dane dotyczące wielkości dofinansowania do sprzętu przeciw pożarowego i samochodów ratowniczo – gaśniczych dla gmin w latach 2008-2024 w ramach konkursu pn. „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim”

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Placówki oświatowe uczestniczące w konkursie "Cyberbezpieczni"

    Mapa przedstawia placówki oświatowe biorące udział w I, II i III edycja Konkursu "Cyberbezpieczni"

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Geoportale lokalne, regionalne i krajowe

    Mapa przedstawia informacje o geoportalach powiatowych, funkcjonujących na obszarze województwa dolnośląskiego . Oprócz nich na mapie oznaczone zostały wszystkie regionalne ( wojewódzkie) geoportale mapowe a także polecane przez Geoportal Dolny Śląsk ciekawe pod względem zawartości i funkcjonalności geoportale lokalne, regionalne i krajowe. Aktualność danych luty 2024r.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Programy Rewitalizacji Gmin województwa dolnośląskiego

    Moduł powstał w ramach projektu pn. „Programy rewitalizacji Gmin II” współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Przedstawia gminy, które opracowały programy rewitalizacji znajdujące się w wykazie pozytywnie zweryfikowanych programów rewitalizacji, prowadzonym przez Instytucję Zarządzającą RPO Województwa Dolnośląskiego. W wykazie znajduje się 119 programów rewitalizacji: 12 opracowanych na podstawie ustawy o rewitalizacji (4 gminy wiejskie, 5 gmin miejsko-wiejskich, 3 gminy miejskie) i 107 na podstawie ustawy o samorządzie gminnym (31 gmin wiejskich, 47 gmin miejsko-wiejskich, 29 gmin miejskich). Zdecydowana większość tych dokumentów powstała przy wsparciu finansowym i merytorycznym udzielanym w ramach projektu „Programy rewitalizacji gmin” (POPT 2014-2020), realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i posłużyła do aplikowania o środki z Funduszy Europejskich w programowaniu na lata 2014-2020. Po wybraniu gminy pojawiają się podstawowe informacje: tytuł dokumentu, podstawa prawna jego opracowania, link do uchwały o jego przyjęciu, powierzchnia i liczba mieszkańców obszaru rewitalizacji wraz z udziałem procentowym w powierzchni gminy i liczbie mieszkańców oraz okres, na który opracowano program rewitalizacji. W przypadku programów opracowanych na podstawie ustawy o rewitalizacji – linki do uchwał: o wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i rewitalizacji, o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji oraz Miejscowego Planu Rewitalizacji. Moduł powstał w ramach projektu pn. „Programy rewitalizacji Gmin II” współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
logo fundusze europejskie