Zasoby
-
Kluby piłkarskieOtwórz aplikację launch
Mapa przedstawia dolnośląskie kluby piłkarskie, grające na różnych poziomach rozgrywkowych: od Ekstraklasy do Klasy B. Dodatkowe informacje zebrane w części bazodanowej dotyczą aktualnego poziomu rozgrywkowego klubu, danych kontaktowych, barw klubowych oraz roku jego założenia. Podane zostały także: link do strony internetowej i profilu na Facebooku. Kluby pogrupowane są według poziomu rozgrywkowego. Mapa została opracowana w ramach konkursu „Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" organizowanego z okazji obchodów GISDay2023. Zdobyła I miejsce w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej autorem jest Krzysztof Lis. Aktualność danych: czerwiec 2024
typ: mapa -
Strzelnice na Dolnym ŚląskuOtwórz aplikację launch
Mapa przedstawia strzelnice położone na Dolnym Śląsku. Dane zostały podzielne na strzelnice należące do Ligi Obrony Kraju oraz pozostałe strzelnice. Mapa zdobyła I miejsce w ramach konkursu „Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" organizowanego z okazji obchodów GISDay2023. Autorem mapy jest Pani Alicja Chmiel. Aktualność danych: maj 2024
typ: mapa -
Katolickie miejsca kultu religijnego na Dolnym ŚląskuOtwórz aplikację launch
Mapa wykonana na Konkurs GISday 2023. Turystyka pielgrzymkowa jest jedną z ważniejszych dziedzin turystyki, której głównym celem jest odwiedzanie i wędrowanie po miejscach związanych z kultem świętych i błogosławionych. Mapa przedstawia katolickie miejsca kultu religijnego na terenie województwa dolnośląskiego. Miejsca uznawane przez wyznawców religii za święte, uświęcone obecnością istoty boskiej lub świętego, lub z innego powodu uznane za takie. Miejsca święte bywają celem pielgrzymek. Opracowanie własne na podstawie zebranych informacji z oficjalnych stron diecezji wrocławskiej, świdnickiej i legnickiej. Wszystkie nazwy pochodzą ze stron internetowych danych diecezji. Autorka mapy: Natalia Sułecka. Aktualność danych: maj 2024 r.
typ: mapa -
Wodne atrakcje Dolnego ŚląskaOtwórz aplikację launch
Mapa wykonana na Konkurs GISday 2022. Mapa przedstawia atrakcje idealne dla miłośników sportów wodnych. Rejs? Spływ kajakowy? A może park wodny? Te oraz wiele innych atrakcji znajdziesz na tej mapie. Dane pozyskano m.in. z Oficjalnego Serwisu Turystycznego miasta Wrocław, Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz strony internetowej infobasen.pl. Aktualność danych - marzec 2023.
typ: mapa -
Szkółka żeglarska (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (szkółka żeglarska) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Rejs (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (rejs) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Kluby żeglarskie (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (kluby żeglarskie) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Kąpielisko (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (kąpieliska) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Wypożyczalnia sprzętu wodnego (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (wypożyczalnia sprzętu wodnego) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Przystań (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (przystań) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Nurkowanie (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (nurkowanie) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Spływy kajakowe/pontonowe (dane)Otwórz aplikację launch
Dane przedstawiają lokalizację atrakcji wodnych (spływy kajakowe/pontonowe) na Dolnym Śląsku. Dane zostały opracowane przez Małgorzatę Meglicz w ramach kolejnej edycji konkursu "Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" (IX Wrocławski GISday 2022). Aktualność danych - marzec 2023.
typ: daneformat źródłowy zasobu: zipshptyp geometrii: POINT -
Strzelnice na Dolnym Śląsku (dane)Otwórz aplikację launch
Lokalizacja strzelnic na Dolnym Śląsku
typ: daneformat źródłowy zasobu: geojsontyp geometrii: POINT -
Strzelnice Ligi Obrony Kraju (dane)Otwórz aplikację launch
Lokalizacja strzelnic należących do Ligi Obrony Kraju na Dolnym Śląsku.
typ: daneformat źródłowy zasobu: geojsontyp geometrii: POINT -
Mapa zagospodarowania terenów pogórniczych na Dolnym ŚląskuOtwórz aplikację launch
Kompozycja mapowa pn. „Mapa zagospodarowania terenów pogórniczych na Dolnym Śląsku” jest pracą nagrodzoną za udział w V edycji konkursu „DOLNY ŚLĄSK NA KOMPOZYCJI MAPOWEJ” organizowanego w ramach obchodów światowego dnia GIS - GisDay2020 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską. Autorem mapy jest Pani Adrianna Radłowska, która wykonała ją w ramach pracy inżynierskiej pt. "Opracowanie bazy danych Dobrych Praktyk Zagospodarowania Terenów Pogórniczych na Dolnym Śląsku". Na mapie przedstawiono 98 obiektów pogórniczych wraz informacjami, między innymi o: eksploatowanym surowcu, okresie prowadzenia działalności górniczej oraz o atrakcjach. Obiekty podzielono na 6 grup tematycznych: podziemne miasto, jaskinia w kamieniołomie, dawny teren górniczy, kopalnia, odsłonięcie skalne oraz kamieniołom.
typ: mapa -
Mapa lokalizacji jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym ŚląskuOtwórz aplikację launch
"Mapa jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku" jest pracą nagrodzoną za udział w konkursie "Dolny Śląsk na kompozycji mapowej" organizowanym w ramach obchodów VII Wrocławskiego Dnia GIS - GISday 2020 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Autorką mapy jest Pani Aleksandra Walkowicz. Na mapie przedstawiono 764 obiekty jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej, które są zlokalizowane na terenie Dolnego Śląska, włącznie z Komendami Powiatowymi i Komendą Wojewódzką. Dane podzielono na 3 kategorie: Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Inne (w skład których wchodzą: Lotniskowa, Zakładowa, Wojskowa Straż Pożarna oraz specjalistyczne grupy ratownicze). Dane pozyskano z Komendy Wojewódzkiej PSP oraz z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także na podstawie informacji pozyskanych bezpośrednio od jednostek.
typ: mapa -
Szpitale w województwie dolnośląskimOtwórz aplikację launch
Mapa wykonana w ramach Konkurs GISday 2022. Mapa prezentuje szpitale w województwie dolnośląskim zakwalifikowane do PSZ oraz pozostałe z podziałem na specjalizacje. PSZ, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tzw. sieć szpitali, powstała w roku 2017. Szpitale zakwalifikowane do sieci zapewniają pacjentom, poza świadczeniami szpitalnymi, także opiekę specjalistyczną i świadczenia rehabilitacyjne, adekwatnie do stanu zdrowia pacjenta. Szpitale te udzielają świadczeń zdrowotnych w ramach umowy z NFZ. Szpitale, które znalazły się w sieci, są podzielone według sześciu poziomów systemu zabezpieczenia — od najbardziej podstawowych procedur medycznych po skomplikowane, wysokospecjalistyczne leczenie. Trzy poziomy podstawowe (I, II i III stopnia) obejmą szpitale o zasięgu lokalnym bądź regionalnym. Jeden poziom specjalistyczny dotyczy szpitali onkologicznych i pulmonologicznych, a drugi szpitali pediatrycznych. Najwyższy, ogólnopolski poziom jest przewidziany dla instytutów badawczych i szpitali klinicznych.
typ: mapa -
Pozostałe szpitaleOtwórz aplikację launch
Pozostałe szpitale
typ: daneformat źródłowy zasobu: geojsontyp geometrii: POINT -
Szpitale zakwalifikowane do PSZOtwórz aplikację launch
Szpitale zakwalifikowane do PSZ
typ: daneformat źródłowy zasobu: geojsontyp geometrii: POINT -
Kopalnia (dane)Otwórz aplikację launch
Warstwa prezentująca dawne kopalnie na terenie Dolnego Śląska.
typ: daneformat źródłowy zasobu: geojsontyp geometrii: POINT
- 1
- 2